berke-bebek-2
Berke Bebeğin Doğum Hikayesi
26 Nisan 2016
gulce-bebek-ssvd
Gülce Bebek SSVD Hikayesi
26 Nisan 2016
Tümünü Göster

Elif Mira Bebeğin Doğum Hikayesi

elif-mira-bebek-1

Bir gun telefonum çalar ve diğer uçta ben Emine diyen bir ses.. sizinle tanişmak istiyorum diyordu. Peki dedim buyrun gelin. O kadar yoğun bir günde öyle bir ses tonu vardı ki.. Sesinden hissettiğim şey bir an önce görüşmek isteyen bir anneydi. Lotusa geldiler ve elinde çok sevdiğim Kokulu Nergis çiçeğiyle girdi kapıdan. Emine ve Volkan Doğuma hazırlık eğitimi almışlardı. Ve doğum süreçlerinde yanlarında olmamı istiyorlardı. Bitki caylarimizi içerken sohbet ediyor bir yandan da tanımaya çalışıyordum. Öyle sıcacıktı ki ikisi de.. içim pır pır ettiğine göre evet diyebilirdim 🙂 sonrasında başladı yolculuğumuz.

elif-mira-bebek-3Doğum öncesi ev ziyareti yapacaktım ve hemen planladık günümüzü. Doğum çantası hazırlayacak ve doğum tercihlerini konusacaktik. Konuşmalar arasında anlatın bakalım nasıl tanıştınız demiştim Emine ye ve gözlerinde ki o ışıltıyla Volkan a bakıp çocukluk aşkım demişti. Volkan la beraber başladılar hikayelerini anlatmaya.. yıllardır süren o güzel birliktelik 14 Şubat günü Elif Mira nin gelmesiyle artık aile olmuşlardı. Şimdi de güzel hikayelerine yeni bir başlangıç gelmişti.. Çekirdek aile olmuşlardı. O zaman başlayayım Elif Miracigimin hikayesine.. 41+4 te geldi Elif Mira. Yine başrolde annemizin yaninda tam destek Babamız vardı.. Her anına dahil olmak, şahit olmak istiyorum diyordu.. Doğum suların gelmesiyle başladı ve kasılmalar daha başlamamıştı. Biliyorduk ki beklersek başlayacaktı. Babamız işi dolayısıyla fuardaymış. Neyse ki izmirde ydi 🙂 önce bi telaş yapmış Gözde yi aradin mi? Doktoru aradin mi? diye 🙂 ben iyiyim sen hiç merak etme demiş annemiz.. oturmuş çayını içmiş beklemis Elif Mira babasını..

elif-mira-bebek-2Öğlen gelen sular akşam üstü de kasılmaları getirmişti. Ve kasılmalar başladığına göre gidebilirdim artık hastaneye.. başka bir hastane de olan doğumum da bitmişti. Bebeklerim ebelerini bekliyordu. Gittiğimde hemen doğum ortamını hazırladım. Aman gitmesin oksitosinler.. Bebeğimizin gelirken en çok ihtiyaç duyduğu şey güven dolu ortamdı.. Mahremiyet olmazsa olmazimizdi. Annemizin doğum planı vardı.. Onun için hazırdım ve keyfimiz çok yerindeydi. Kahve içip fal bile baktık 🙂 Elif Mira geliyordu daha ne isteyebilirdik ki.. Bekliyorduk hep birlikte.. Bundan sonra hep bebegimizle olucaz. Beraber uyuyacagız diyordu. sabaha karşı annemiz artık iyice hissediyorum geliyor diyordu ve doktorumuz geldi..
Dogumhaneye geçtik Elif Mira çok yaklaşmıştı.. Epizyotomisiz bir şekilde annesinin göğsüne geliverdi… Hemencecik sustu ve huzurluydu bebeğimiz oda da hiç bir negatiflik yoktu.. Babamız kızını seviyor eşine de Öpücüklerle teşekkür ediyordu. Artık aile olmuşlardı.. kızları onlar için çok özel bir günde hediye olarak gelmişti.. Babamız kordonu kesti.. Bebegiyle tentenetemas yapmak doğum planlarindaydi ve Elif Mira babasının kucağındaydı. Babasının kucağında hemen susuverdi Elif Mira ve Babamız Volkan bu tarif edilemez bir duygu diyordu… Bebeği de güven dolu baba kucağında pek huzurlu görünüyordu.. Bakımları da babası ile yapıldı ve bebeğimiz giydirilmeden yeniden annesinin güven dolu göğsünde tentenetemas yapmak için konuldu. Orada mutlu huzurlu yaşadılar 🙂 iyi ki doğdun bebeğim.. hoş geldin hayatımıza anne babana sevgililer gününde ennnnn özel hediye oldun.. Sevgiyle büyü Elif Miracım. Çok mutlu yaşa!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir