Bebeğimizi Beklerken...

Doğuma Hazırlık Eğitimi Nedir?

Doğumu konuşabilmek için öncesini de bilmek gerekiyor. Hiçbir an birbirinden ayrı düşünülemez. Doğum da genel olarak kadın bedeninin yaptığı bir şey gibi görünse de… Kimine göre acı, kimine göre endişe, korku, mucize, coşku gibi tarif edilse de… Doğum, bebeğin doğumuyla birlikte bir ailenin doğumudur ve anne-baba bir bütündür. Bebeğiniz anne rahmine düşüğü andan itibaren, dünyaya nasıl geleceğini biliyor. Ancak bizler bunu bir şekilde unuttuk. İçgüdüsel olan bu süreç, bilinmeyenler, yanlış bilinenler ve hastanelerde yapılan rutin müdahalelerle birlikte yerini korkulu ve acılı bir sürece bırakmıştır. Bebeğinizin dış dünyaya yolculuğu nasıldır, ona bu yolculukta en doğru nasıl eşlik ederiz, en iyi şekilde nasıl karşılarız? Anne ve bebek nasıl uyum içerisinde çalışır? Ağrısız ve mutlu bir doğum nasıl olur? Baba eşini bu süreçte nasıl destekler? Kadın bedeninin doğumu yaparken desteklenmeye ve korunmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, anne ve babanın, hamileliğin en erken dönemlerinde doğum süreci hakkında yeterince bilgi ve uygulamaya sahip olması gerekmektedir. Bu eğitim, doğum şekli ne olursa olsun, doğumun kendi başlamasının ve aile bağının en başından itibaren doğru şekilde kurulmasının önemini içermektedir.

Emzirme ve Bebek Bakım Danışmanlığı

Minik bebeğiniz bir birey olarak kucağınızda…

Her bebek birbirinden ayrı ve özel. Tıpkı kimsenin kimseye benzemediği gibi bebeğinizde bir birey ve kimseye benzemeyecek. Eğitimin amacı, doğru bilgileri vererek içgüdüsel ebeveynlikle bebeği nasıl izleyeceğinizi, onun dilinden nasıl anlayacağınızı fark ettirmektir. Günümüzde sık görülen emzirme problemleri ve bakım sorunlarıyla karşılaşmadan önce nasıl engel olabiliriz?

İlkyardım Eğitimi?

Dünyada ki çocuk kazalarından kaynaklı kayıpların üçte biri önlenebilir ev kazalarından oluşmaktadır. Bu eğitim, bebeğinizi/çocuğunuzu kısıtlamadan evde veya dışarıda alınabilecek güvenlik önlemlerini anlatmakla birlikte, oluşabilecek kazalarda gerekli ilkyardım uygulamalarını içermektedir.

Hamile Yogası

Hamilelikte alınan kilolar ile birlikte vücudun ağırlık merkezi değişir. Anne adayı bu değişikliğe uyum sağlamaya çalışırken, bedenin belli bölgelerinde ağrı hisseder. Yoga hareketleri ile bedendeki kas ağrıları giderilmekte, nefes ve meditasyon çalışmaları ile de zihin rahatlatılmaktadır.Hamile yogası sayesinde anne daha rahat bir hamilelik süreci yaşarken kilo kontrolü de sağlanmaktadır. Kasların esnetilmesi ve güçlendirilmesi ile birlikte de, daha konforlu ve huzurlu bir doğum ve doğum sonrası süreç yaşanmaktadır.

Acil Çağrı +90 555 666 788